Ovu godinu završavamo sa podrškom za deset sjajnih biznisa u Bijeljini. Ova grupa poduzetnika bila je najbrojnija u ovogodišnjem ciklusu obuka, a osim toga, istakli su se i kao jedna od najaktivnijih. Njihova međusobna podrška i spremnost na diskusiju bili su ključni za uspješan rad na vlastitim idejama. IMPAKT inkubator poslovnih ideja u Bijeljini realizira se u saradnji s Gradom Bijeljina, a cilj je pružiti kvalitetnu edukaciju i podršku poduzetnicima na njihovom putu ka uspješnom poslovanju.
Upoznajte naše vrijedne poduzetnike:
Jasmin Babić je vlasnik Gliste.ba, inovativnog biznisa koji nudi održiva rješenja za poljoprivredu kroz proizvodnju organskih đubriva. Jasmin je posvećen promovisanju ekoloških rješenja u poljoprivredi.
Tanja Mičić je vlasnica kozmetičkog salona TAMI’s Vision Beauty Salon. U budućnosti planira proširenje svojih usluga, uključujući manikir, pedikir, lash & brow lift, kao i bavljenje uvozom i prodajom materijala za kozmetičke usluge, te edukacijama.
Boriša Vidaković otvara Veterinarsku ambulantu “Periskop Vet” u Crnjelovu. Ova ambulanta fokusiraće se na pružanje visokokvalitetnih veterinarskih usluga i podršku poljoprivrednicima u očuvanju zdravlja njihovih životinja.
Zdravko Perić i Nemanja Makić su vlasnici Farme 5 Jaja, koja će osigurati svježa i domaća kokošija jaja za naše trpeze, sa naglaskom na kvalitetu i održivost.
Violeta Krajišnik je vlasnica zanatske radnje “Etno Perfektno”, koja čuva tradiciju kroz unikatne rukotvorine. Nudi usluge šivenja narodne nošnje i etno modnih dodataka, a u 2025. godini planira uvođenje usluge iznajmljivanja narodne nošnje, kao jedinstvene takve ponude u Bijeljini.
Bojana Jelić je vlasnica PU Kluba za djecu “Cipelići”, koji donosi radost i edukaciju najmlađima. Klub je nastao kao odgovor na potrebu za obrazovnim prostorom koji nudi mnogo više od čuvanja djece, s naglaskom na njihov sveukupni razvoj.
Danica Tolj je vlasnica PU Kluba za djecu “MALI AKADEMAC”. Ovaj klub pruža sigurno, kreativno i inspirativno okruženje za djecu, sa fokusom na njihov cjelokupan razvoj kroz različite edukativne aktivnosti.
Ivana Grahovac i Snežana Tešnjak su vlasnice InSpiration Marketing Group d.o.o., kompanije koja pomaže brendovima da zablistaju na tržištu. Njihova ekspertiza u marketingu i digitalnim strategijama omogućava klijentima da se istaknu i uspješno pozicioniraju.
Panto Pantić je vlasnik PU Kluba za djecu “Veseli Štrumpfograd”. Ovaj vrtić u prirodi nudi jedinstven prostor za rast i igru djece. Smješten je na dva dunuma, uključuje voćnjak, vinograd, malinjak, brežuljak, baštu, ljetnikovac i dvije pozornice na otvorenom. Tu je i “Ulica dječijih snova” sa četiri zidane kućice i brodićem, koja djeci omogućava da uživaju u mašti i igri.
Valentina Vidaković pokreće književne radionice koje bude maštu i kreativnost kod svih generacija. Kroz njene radionice, učesnici će se odvojiti od ekrana i otkriti čaroliju pisanja i stvaranja.
Radujemo se uspjehu ovih inspirativnih biznisa i nastavićemo im pružati mentorsku podršku, te biti vjetar u leđa na njihovom putu ka uspjehu.